×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
true
false

همه طرح‌های سازش با صهیونیست‌ها باطل شده‌اند/ کور نمی‌تواند عصاکش کور دگر شود!

مقام معظم رهبری در سخنرانی خود به مناسبت روز جهانی قدس بیان کردند: سلام بر همه‌ برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان. سلام بر جوانان دنیای اسلام. سلام بر جوانان شجاع و غیور فلسطینی و بر همه‌ی مردم فلسطین. 

ایشان تاکید کردند که  قدس شریف همه‌ی مسلمانان جهان را فرامیخواند. حقیقت آن است که تا رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیست بر قدس مسلط است، همه‌ی روزهای سال را باید روز قدس دانست.

مقام معظم رهبری بیان کردند که: ملت فلسطین هر روز بیش از گذشته نشان می‌دهد که با شهامتی کم‌نظیر در برابر ظالم ایستاده و خواهد ایستاد. جوانان با عملیات فداکارانه‌ی خود، سپر دفاع فلسطین شده‌اند و آینده‌‌ای متفاوت را مژده می‌دهند. 

همه چیز از معادله‌ای جدید در امروز و فردای فلسطین خبر می‌دهد

 رهبر انقلاب اسلامی تاکید کردند که «روز قدس امسال را در حالی می‌گذرانیم که همه چیز از معادله‌ای جدید در امروز و فردای فلسطین خبر می‌دهد. امروز «اراده‌ی شکست‌ناپذیر» در فلسطین و همه‌ی منطقه‌ی غرب آسیا، جایگزین «ارتش شکست‌ناپذیر» صهیونیست شده است. امروز آن ارتش جنایتکار ناچار شده است آرایش تهاجمی خود را به تدافعی تبدیل کند.»

مقام معظم رهبری در ادامه گفتند: امروز در میدان سیاسی، مهمترین حامی رژیم غاصب، یعنی آمریکا، خود دچار شکست‌های پی‌درپی شده است؛ شکست در جنگ افغانستان، شکست در سیاست فشار حداکثری بر ایران اسلامی، شکست در برابر قدرتهای آسیا، شکست در کنترل اقتصادی جهان، شکست در مدیریت داخلی خود و پدیده‌ی شکاف عمیق در حاکمیت آمریکایی.

ایشان با یادآوری مساله جنین بیان کردند: تحرّک جِنین، رژیم صهیونیست را دیوانه کرده است. این در حالی است که بیست سال پیش، رژیم غاصب در پاسخ به کشته شدن چند صهیونیست در نهاریا، ‌دویست نفر را در اردوگاه جِنین به قتل رسانید تا برای همیشه مسئله‌ی جِنین را حل کند.

ایشان تاکید کردند که «نظرسنجی‌ها میگویند تقریباً ۷۰ درصد فلسطینی‌ها در سرزمین‌های ۴۸ و ۶۷ و اردوگاه‌های خارج، رهبران فلسطینی را به حملات نظامی به رژیم غاصب ترغیب میکنند. این پدیده‌ی مهمّی است؛ زیرا به معنی آمادگی کامل فلسطینی‌ها برای مقابله با رژیم غاصب است و دست سازمانهای مجاهد را باز میگذارد تا هر زمان لازم دانستند وارد عمل شوند.»

رهبر معظم انقلاب بیان کردند: حرکت‌های جهادی مردم فلسطین در دو بخش شمالی و جنوبی سرزمینهای۴۸ و همزمان با آن برگزاری راهپیمایی‌های سنگین در اردن و قدس شرقی و دفاع جانانه‌ی جوانان فلسطین از مسجد الأقصی و رزمایش نظامی در غزه نشان داد که کلّ فلسطین به صحنه‌ی مقاومت تبدیل شده است. اکنون مردم فلسطین بر ادامه‌ی جهاد وحدت نظر یافته‌اند. 

همه طرح‌های سازش با صهیونیست‌ها باطل شده‌اند

مقام معظم رهبری گفتند که آنچه در سالهای اخیر در فلسطین رخ داده است، مُهر ابطال بر همه‌ی طرح‌های سازش با دشمن صهیونیست است. زیرا هیچ طرحی درباره‌ی فلسطین در غیاب یا بر خلاف نظر صاحبان آن یعنی فلسطینی‌ها اجرا شدنی نیست. این یعنی همه‌ی توافقات پیش از این مانند اسلو، یا طرح عربی دو دولتی، یا معامله‌ی قرن، یا عادی‌سازیهای حقیرانه‌ی اخیر باطل شده‌اند. 

 غوغا برای اوکراین؛ سکوت برابر فلسطین

 رهبر انقلاب اسلامی در سخنان خود گفتند که «رژیم صهیونیستی البتّه با اینکه از نفَس افتاده است، همچنان به جنایت‌های خود ادامه می‌دهد و با سلاح به جان مظلومان افتاده است؛ زن، کودک، پیر و جوان غیر مسلّح را به قتل می‌رساند. دروغگویان مدّعی حقوق بشر در اروپا و آمریکا که در قضیّه‌ی اوکراین آن غوغا را به راه انداختند، در برابر این‌همه جنایت در فلسطین مُهر سکوت بر لب زده‌اند و از مظلوم دفاع نمی‌کنند بلکه به گرگ‌ خونخوار کمک هم می‌کنند. »

رهبر انقلاب بیان کردند: این درس بزرگی است. در قضایای دنیای اسلام و در رأس آن قضیّه‌ی فلسطین، به این قدرتهای نژادپرست و معاند نمیتوان و نباید تکیه کرد؛ تنها با نیروی مقاومت که برگرفته از تعلیم قرآن کریم و احکام اسلام عزیز است، میتوان مسائل دنیای اسلام و در رأس آن مسئله‌ی فلسطین را حل کرد. 

 شکل‌گیری مقاومت، پربرکت‌ترین پدیده اخیر منطقه غرب آسیا

 رهبر انقلاب اسلامی شکل گیری محور مقاومت را پربرکت‌ترین پدیده اخیر منطقه غرب آسیا دانستند و گفتند:کیان مقاومت بود که بخش‌های اشغال شده‌ی لبنان را از لوث وجود صهیونیست‌ها پاک کرد، عراق را از حلقوم آمریکا بیرون کشید، عراق را از شرّ داعش نجات داد، به مدافعان سوری در برابر نقشه‌های آمریکا مدد رسانید. کیان مقاومت، با تروریسم بین‌المللی مبارزه می‌کند؛ به مردم مقاوم یمن در جنگی که به آنها تحمیل شده است یاری می‌رساند.

 بایستید و بدانید که «اِنَّ اللَّهَ يُدافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنوا»

 رهبر معظم انقلاب گفتند « شما مردم فلسطین، شما جوانان فداکار در کرانه‌ی غربی و در سرزمین‌های۴۸، شما مبارزان اردوگاه جِنین، شما مجاهدان قدس و غزّه، و شما ساکنان اردوگاه‌های فلسطینی در بیرون ، بخش مهم و حسّاس و پیشران کیان مقاومتید. درود بر شما! بِایستید و بدانید که «اِنَّ اللَّهَ يُدافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنوا»، و «لَئِن صَبَرتُم لَهُوَ خَيرٌ لِلصّابِرين» و «وَ اِن تَصبِروا وَ تَتَّقوا فَاِنَّ ذلِكَ مِن عَزمِ الاُمور» و «سَلامٌ عَلَيكُم بِما صَبَرتُم فَنِعمَ عُقبَى الدّار».

مقام معظم رهبری بیان کردند:  جمهوری اسلامی ایران حامی و طرفدار جبهه‌ی مقاومت است. حامی و طرفدار مقاومت فلسطین است. این را همواره گفته‌ایم و به آن عمل کرده و بر آن پای فشرده‌ایم. ما حرکت خیانت‌آمیز «عادی‌‌سازی» را محکوم می‌کنیم؛ سیاست تطبیع‌پذیری (قابلیّة التّطبیع) را محکوم می‌کنیم. 

 کور نمی‌تواند عصاکش کور دگر شود

 رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به خیانت دولت‌های عربی در ماجرای فلسطین بیان کردند: اینکه برخی دولت‌های عربی به آمریکا گفته‌اند در حلّ مسأله‌ی فلسطین شتاب کند، اگر منظور آنان این است که پیش از بیرون رفتن از منطقه، هر مانع را از سر راه تثبیت رژیم غاصب بردارد، اولاً خیانت کرده و برای دنیای عرب ننگ آفریده‌اند،‌ ثانیاً ساده لوحی به خرج داده‌اند، زیرا کور نمی‌تواند عصاکش کور دگر شود.

ایشان همچنین بیان کردند که: در پایان به روح شهیدان فلسطینی درود می‌فرستم، به خانواده‌های صبور آنان ادای احترام می‌کنم، به اسیران و زندانیان فلسطینی که با اراده‌ی استوار مقاومت می‌کنند تحیّت می‌گویم، دست فصائل (گروه‌های) فلسطینی مقاوم را که بخش مهمّ این مسئولیّت بزرگ را بر دوش گرفته‌اند می‌فشارم و دنیای اسلام به‌ویژه جوانان را به حضور در این میدان عزّت و کرامت فرا می‌خوانم. 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true