×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
true
false

دریادارخانزادی: تمام تجهیزات نیروی دریایی تولید داخل است

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه این نیرو در حوزه جهاد خودکفایی پیشگام بوده است، گفت: تمامی قطعات گلوگاهی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان ساخته و تامین شده و امروز تمام تجهیزات نیروی دریایی بومی و تولید داخل است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی ارتش، دریادار حسین خانزادی در آیین رونمایی نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی و صنعتی نیروی دریایی ارتش که عصر سه شنبه در ستاد این نیرو برگزار شد اظهار کرد: حرکت جهادی از سال ۱۳۶۲ با فرمان مقام معظم رهبری در مجموعه نیروهای مسلح آغاز شد و از آن روز تاکنون حرکت بالنده ای برای رفع گلوگاه‌ها و دستاوردهای دفاعی شاهدیم که پیشرفت‌های زیادی اتفاق افتاده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش  با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش در حوزه جهاد خودکفایی پیشگام بوده است، افزود: نیروی دریایی در تمامی عرصه‌ها حرکت جهادی را آغاز کرده و  اوج این بالندگی را در سال ۸۸ با حضور مقام معظم  رهبری و الحاق ناوشکن جماران تجربه کردیم.

دریادار خانزادی تاکید کرد: مجموعه جهاد خودکفایی نیروی دریایی از سال ۶۲ تاکنون به طور پیوسته نمونه‌های مختلفی از محصولات جهادی برای رفع گلوگاههای فناورانه و آمادگی رزمی و توسعه تجهیزات و فناوری هایی که نیروی دریایی انجام داده است.

وی گفت: نیروی دریایی در مسیر انقلاب مجاهدت خاموشی را آغاز کرده و در عرصه‌های رزم زمین و هوا نگاه جدی محققین و تجربه آنها حرکت روبه رشدی داشته و گامهای خوبی برداشته‌ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش  با بیان اینکه عرصه فناوری نیروی دریایی از پیچیدگی طراحی و ساخت بیشتری نسبت به سایر عرصه‌ها برخوردار است، یادآور شد: دریا عرصه دشواری است، امروز با رهنمودها و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و فرامین ایشان نگاه ملی به این عرصه رشد و توسعه داشته و پشتیبانی‌های گسترده‌ای از مجموعه جهادی نیروهای مسلح شده است.

دریادارخانزادی خاطرنشان کرد: نمایشگاه‌های سال  گذشته مرهون تلاشهایی بود که نیروی دریایی در عرصه دفاع و کارهای جهادی انجام داده بود و در ۲۶ خرداد سال ۹۸ و در حضور فرماندهی معظم کل قوا، ایشان فرمودند که قطعات را خودتان بسازید. این نگاه عمیق مقام معظم رهبری موجب شد تا شرکتهای شاخص به ما بپیوندند و نمایشگاه جهادی امسال رویکرد جدیدی به خود بگیرد.  

وی با بیان اینکه تمامی قطعات گلوگاهی توسط شرکتهای دانش بنیان ساخته و تامین شده است، خاطر نشان کرد: فرامین مقام معظم رهبری برکات زیادی دارد  و ما توفیقات زیادی داشتیم. امروزه جوانان و شرکتهایی با توانمندی بالا پای کار آمدند که برای ما فرصت بزرگی است. نیروی دریایی حرکتهایی را آغاز کرده که گلوگاه‌های بسیار بزرگی برای کشور برطرف خواهد کرد. همچنین در حوزه رانش دریایی، انواع موتورهای دریایی و قطعات مختلف  توفیقات زیادی داشته ایم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: نمایشگاه جهاد امسال حرکتی برای جهش بسیار بزرگ است که نتایج آن را در سال ۱۴۰۰ شاهد خواهیم کرد. جهش بزرگی را تجربه خواهیم کرد که  نسل فناوری نیروی دریایی را  به چند نسل جلوتر خواهد برد.

دریادار خانزادی خاطرنشان کرد: امروز تحریم‌ها به فرصت تبدیل شده و نیروی دریایی با تکیه بر ظرفیت‌های بومی و داخلی آینده ای روشن دارد  و در این مسیر  قدردان محبت‌ها و حمایت‌ها در ستادهای مختلف هستیم و همچنان تقاضا داریم این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.

وی با حرکت جهادی همه قطعات گلوگاهی در داخل تولید می‌کند، یادآور شد: بخشی از توانمندی‌های نیروی دریایی ارتش در این نمایشگاه وجود دارد و دستاوردهای خوبی درآینده خواهیم داشت که جهش بسیار خوبی در ساخت پیشران های دریایی ایجاد می کند.  

فرمانده نیروی دریایی ارتش درباره تحولات این نیرو در حوزه دفاعی خاطرنشان کرد: تمرکز نیروی دریایی ارتش بر روی ساخت تجهیزات دریایی بوده و ساخت  زیردریاییها و ناوشکن‌ها را از سالهای قبل آغاز کردیم.

وی افزود: امروز ضریب فناوری تجهیزات و شناورها را رشد و توسعه دادیم و نسل جدیدی از شناورهای بومی درحال تولید است. موشکها، اژدرها، مین‌ها، مهمات و تمام تجهیزات نیروی دریایی بومی و تولید داخل است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true