×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۶ خرداد - ۱۴۰۱  
true
false

فرمانده کل ارتش با تأکید بر لزوم دقت نظر مجلس در تخصیص بودجه دفاعی کشور گفت: ارتش کشورمان کم‌هزینه‌ترین ارتش در بین ارتش‌های جهان است.

امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در جشنواره فرهنگی مصباح که امروز چهارشنبه در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، با تبریک روز بعثت رسول اکرم (ص) و تشکر از تلاشگران عرصه فرهنگی و بصیرت و اجراکنندگان طرح‌های فرهنگی مصباح در سطح ارتش جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: اجرای دقیق و هرچه بهتر طرح‌های فرهنگی مصباح و سایر طرح‌های بصیرتی که در سطوح مختلف نیرو‌های آجا برگزار می‌شود، مورد تأکید بنده است؛ زیرا ضمن لحاظ شدن منویات فرماندهی معظم کل قوا در این طرح‌ها، تمامی پیشرفت‌ها و دستاورد‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های رزمی، معنوی و بصیرتی، محصول اجرای طرح‌های فرهنگی مصباح است.

وی افزود: ارتش از ویژگی‌های معنویت‌محوری، مردمی و بصیر بودن برخوردار است و همان‌گونه که فرمانده معظم کل قوا فرمودند، ارتش با سه ویژگی انضباط، سلسله‌مراتب و سلامت کارکنان شناخته شده است و به دلیل همین ویژگی‌های ارزشمند می‌توان ارتش را به‌عنوان یک الگو در جامعه مطرح کرد.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه در هر حوزه‌ای وارد شویم، ارتش به خوبی در آن عمل کرده است، گفت: در همین چند سال تحریم و فشار‌های حداکثری که از سوی دشمنان بر ملت ایران تحمل شده بود، ما در خانواده معنویت‌محور ارتش همه داشته‌ها و نداشته‌ها را تقسیم کردیم و توانستیم از این مرحله سخت به سلامت عبور کنیم که حتی برای برخی این سوال بود که چگونه ارتش توانست به سلامت و با اقتدار از این مرحله، سربلند عبور کند.

سرلشکر موسوی عنوان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران به نسبت برون‌داد، کم‌هزینه‌ترین ارتش در بین همه ارتش‌های جهان است و همین لحظه‌ای که ما اینجا هستیم، کارکنان نیروی هوایی، دریایی، پدافند، زمینی و سازمان‌های عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات در حال محافظت و مراقبت از مرز‌های فیزیکی و معنوی و تأمین امنیت ایران اسلامی هستند.

وی با اشاره به رزمایش‌های اخیر ارتش گفت: ارتش جمهوری اسلامی پس از ابلاغ ستاد کل نیرو‌های مسلح کمتر از ۲۴ ساعت آماده برگزاری رزمایش‌های مختلف شد و طرح‌های خود را به سرعت ارائه کرد و کمتر از ۱۰ روز ۴ رزمایش بزرگ برگزار شد؛ البته ما آماده بودیم که همچنان رزمایش‌های متعددی را بدون فوت وقت و به طور مستمر برگزار کنیم، اما نیاز نشد.

سرلشکر موسوی خاطرنشان کرد: علاوه‍بر آن‌هایی که فکر می‌کردند با فشار حداکثری می‌توانند کشور را به زانو درآورند، تعداد زیادی کانال در فضای مجازی مشغول عملیات روانی روی ارتش و خانواده‌های آن‌ها هستند که مشکلی برای ما ایجاد کنند، اما بنیه معنوی و بصیرت همرزمان ما و خانواده‍های فهیم آن‍ها دشمن را ناکام گذاشته است.

فرمانده کل ارتش با اشاره به توان کم نظیر پهپادی ارتش، گفت: قدرت پهپادی ارتش در اوج تحریم‍ها ظهور کرد؛ یعنی در شرایط بسیار سخت تحریمی و فشار حداکثری، قدرتی به عنوان قدرت پهپادی ارتش ظهور و بروز کرد؛ که کارشناسان نباید ریشه ظهور این قدرت را در ارقام بودجه دنبال کنند؛ این قدرت ریشه در اراده، استحکام خانواده‌های کم نظیر ارتش و ریشه در اجرای تدابیر فرمانده معظم کل قوا و معنویت دارد.

وی ادامه داد: ناو بندر مکران و جنگنده بومی کوثر و سامانه‌های راداری و پدافندی و تجهیزات حوزه رزم زمینی، همه در همین تنگ دستی‌ها و فشار تحریم‍ها به دست آمد.

امیر موسوی با تاکید بر لزوم توجه مجلس شورای اسلامی در تخصیص بودجه دفاعی کشور، عنوان کرد: انتظار ما از مجلس و دولت محترم این است که برنامه ریزی دقیقی در بودجه ریزی خود برای توان دفاعی کشور داشته باشند، زیرا حراست از دستاورد‌ها و حدود و ثغور و مرز‌های کشور، هزاران تجهیزات دفاعی که نیاز به تعمیر و نگهداری و توسعه دارند؛ قطعا نیاز به بودجه و برنامه ریزی مالی دارد و ما در این رابطه از مجلس محترم انتظار داریم تا اعتبارات را دقیق مدنظر قرار دهند.

وی تصریح کرد: البته قدرت دفاعی و بازدارندگی ما ریشه در تدابیر و مدیریت فرماندهی معظم کل قوا و طرح‍های بصیرتی دارد که در ارتش برگزار می‌شود.

فرمانده کل ارتش، نقش خانواده‌های کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران را در دست یابی به اهداف بسیار مهم عنوان کرد و گفت: خانواده‌های محترم ارتشیان همواره مانند کوهی محکم پشت سر کارکنان ارتش ایستاده اند تا آن‌ها بتوانند به بهترین شکل ماموریت خود را انجام دهند و ما چطور می‌توانیم قدردان این خانواده‌های محترم نباشیم.

وی افزود: این خانواده‌های نجیب و با حیا اگر چه با وجود مشکلات چیزی از ما نمی‌خواهند، اما ما هرچه از توانمان بر می‌آید باید برای بهبود وضعیت معیشتی آن‌ها انجام دهیم.

وی با بیان اینکه امروز سلامت نفس، صلابت، قناعت، بصیرت و نجابت خانواده‌های ارتش به عنوان یک الگو قابل ارائه است، افزود: اعتقاد قلبی و اعتقاد متکی بر منطق دارم که زندگی خانواده‌های ارتشی در قالب یک کتاب و سریال قابل ارائه است که اگر این کار انجام شود متوجه استحکام و عزت نفس این عزیزان در اجرای ماموریت‌ها و رسالت شان خواهیم شد.

سرلشکر موسوی گفت: در دیدار‌هایی که با کارکنان و خانواده‌های ارتش در نقاط مختلف کشور در بازدید‌ها دارم، درخواست آن‌ها دیدار با رهبری و رساندن سلام آن‌ها به محضر فرماندهی معظم کل قوا است. این خانواده‌ها و کارکنان باید به الگویی برای جامعه تبدیل شوند.

وی در پایان تأکید کرد: ما باید به سربازی در ارتش جمهوری اسلامی ایران تحت فرماندهی مقام معظم رهبری این فرمانده کم نظیر افتخار کنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true